Pomoc w dobrze modnych ubrań – jak pracują styliści?

Wiele osób dąży do tego, aby każdego dnia ubrać się modnie, stylowo – zgodnie z obowiązującymi trendami. Aczkolwiek, wykonanie takiego zadania nie należy do najłatwiejszych.

Na szczęście, nie trzeba samodzielnie błądzić jak dziecko we mgle. Można oddać się w ręce stylistki/stylisty modowego, który będzie wiedział, jakie elementy garderoby zaproponować danej osobie.

Ogólnie o modowych stylistach

Stylistka to osoba, która pomaga dobrać odpowiednie ubrania danej osobie, zgodnie z typem sylwetki, a także obowiązującymi trendami. Dba ona przy tym o to, aby móc wyeksponować zalety danej sylwetki, urody, jednocześnie maskując to, co na pierwszy plan nie powinno się wysuwać. Nie jest to łatwe, ale przy pomocy takich profesjonalistów nie będzie to trudne.

Artykuły o modzie damskiej i męskiej znajdziesz w portalu: https://salonstylu.pl/.

Wykształcenie stylistów

Jak do tej pory, formalnie nie jest obowiązek. Chociaż, jeżeli jakaś firma chciałaby zatrudnić stylistkę na umowę, to może oczekiwać ukończenia odpowiednich kursów, szkół (których powstaje coraz więcej), jakie na dodatek zostaną poświadczone certyfikatem. Zamiast tego, można postarać się o zbudowanie własnego portfolio, które będzie poświadczeniem tego, że dana osoba faktycznie zna się nie tylko na modzie, ale m.in. na typach sylwetek.

Zarobki stylistów modowych

Sięgać mogą nawet kilkunastu tysięcy złotych. Chociaż, osoby dopiero co stawiające swoje kroki w tej branży na takie kwoty nie mają co liczyć. Są one zarezerwowane tylko i wyłącznie dla tych osób, jakie maja przyjemność współpracować ze znanymi gwiazdami. Ci mniej sławni styliści swoje zarobki muszą uzależnić od zleceń, które będą realizować. Tak naprawdę to w ich głowie powinno znaleźć się to, ile będą oni sobie żądać za poszczególne prace przy danych osobach.