Moda – co to takiego jest?

Na pewno mniej więcej potrafiłabyś powiedzieć, czym w ogóle jest moda. Możliwe jednak, że twoja definicja nie byłaby do końca prawidłowa. Każdy zresztą może interpretować ją inaczej i to nie znaczy, że któraś z tych interpretacji będzie zła. Dla jednego moda to po prostu stylowe ubrania z popularnych sieciowych butików, dla innego – coś znacznie bardziej głębokiego.

A moda jest swego rodzaju sztuką. To artyzm, który przejawia się w wyrażaniu siebie poprzez ubrania i ogólny wygląd. Nie jest to wcale powierzchowne. Gdy spojrzysz na osoby modnie ubrane, nie wszystkie z nich będą wyglądać „atrakcyjnie”, bo sztuka nie zawsze jest tak pospolicie ładna. Czasami bywa po prostu intrygująca. Przykuwa wzrok i przyciąga uwagę ludzi z boku, ale robi to tylko dlatego, że jest nieoczywista i nieprzewidywalna. Też możesz tak do niej podejść. Jeżeli do tej pory wydawało ci się, że moda to coś dla nastolatek, które lubują się w odzieżowych trendach, spójrz chociażby na prawdziwe pokazy mody – tam nie znajdziesz nigdy sztampowych ubrań. Najwięksi projektanci mody tworzą niesamowite ubrania, jakich nie da się znaleźć w zwykłych sklepach. To one powinny być dla ciebie inspiracją.

Przestań więc interesować się tą komercjalną modą. Nie kupuj czasopism związanych tematycznie z tą dziedziną, bo nie mają one nic wspólnego z prawdziwą modą. Zamiast tego możesz chodzić na wybiegi i pokazy, a także wynajdywać różne rzeczy przez Internet. Zawsze myśl też o sobie. Moda dla ciebie może być zupełnie czymś innym niż dla twojej koleżanki z pracy czy kolegi ze szkoły.

1 thought on “Moda – co to takiego jest?

Comments are closed.