Jak radzić sobie z presją mody i nadal czuć się dobrze we własnej skórze?

Wielu ludzi kładzie nacisk na kwestie społeczne takie jak uzależnienie od narkotyków, alkoholu, otyłość, przemoc, dysproporcje w edukacji, przeludnienie itd. Ostatnio mówi się bardzo dużo na temat ekologii. Coraz więcej osób staje się świadomymi konsumentami. Dbamy nie tylko o jakość produktów, ale także kontrolujemy ilość nowo nabywanych rzeczy. Jednak czy zdajecie sobie sprawę, jak wiele osób, szczególnie nastolatków zmaga się z tzw. presją mody? Niektórzy z nich czują się z tego powodu gorzej, ponieważ nie nadążają za ciągle zmieniającymi się trendami. Czy taki stan rzeczy jest w porządku? Odpowiedź jest oczywista. Moda nie polega na tym, aby kopiować gotowe trendy, lecz jest sposobem na wyrażenie swojej indywidualnej osobowości. Znalezienie własnej identyfikacji jest szczytem dorosłości. Nastolatki starają się odnaleźć swoją tożsamość, jednocześnie pragną być zaakceptowani przez swoje otoczenie. Presja mody wypływa przede wszystkim od influencerów, rówieśników, magazynów, a także rodziców. Większość artykułów dla nastolatków koncentruje się na wyglądzie, a nie na tym, aby rozwijać ich pewność siebie. Oto kilka sztuczek, które pomogą uniknąć presji związanej z modą.

Jak zrobić przegląd dziecięcej szafy?

Trendy modowe nie trwają wiecznie.

To, co modne jest w tym sezonie, nie koniecznie będzie pożądane w następnym. Trendy przychodzą i odchodzą. Moda zawsze ewoluuje. Nie zastanawiaj się, w co się ubrać, bo to może tylko frustrować. W pierwszej kolejności liczy się komfort noszonych ubrań. Czy ubrania, które nosisz, są dla Ciebie wygodne? Czy sprawiają, że czujesz się dobrze ze sobą? Jeśli tak, to idziesz w dobrym kierunku. Nie ma sensu nosić najnowszych trendów, jeśli nie czujesz się z nimi komfortowo. Nie pozwól, aby cokolwiek powstrzymywało Cię od wyrażania siebie.

Stwórz swoją własną tożsamość modową.

Wszystkie trendy, jakie obecnie są na czasie to także tożsamość modowa ich twórców. Podążając ślepo za nimi, tak naprawdę nie jesteś sobą. Stwórz swoją własną identyfikację mody i wyrażaj poprzez to swoją osobowość. Nie ma znaczenia, co wybierzesz, dopóki ubierasz się odpowiednio do okazji. Na przykład w biurze prawdopodobnie nosisz eleganckie ubranie. Wybierz kolory i nadruki, które najlepiej wyrażą Twoją osobowość. To jeden ze sposobów na budowanie tożsamości modowej.

Trendy nie są dla wszystkich.

Jeżeli zmuszasz się do noszenia czegoś, tylko dlatego, że jest w danym momencie modne, to nie znaczy, że będziesz się dobrze w tym czuć. Oczywiście, próbuj nowych rzeczy, najwyżej przekonasz się, że nie są dla ciebie.

Trendy modowe to kopiowanie.

Wychodzisz z domu na spotkanie ze znajomymi i połowa ludzi na ulicy wygląda tak samo jak ty. Jakie jest twoje odczucie? Dziwne, prawda? Podążanie za trendami oznacza, że ​​jesteś jednym z wielu. Większość z nas kupuje ubrania w sieciówkach i wiemy, że nie tylko my mamy ten sam wzór. Najlepszym sposobem na to jest noszenie go w inny sposób. Dodaj oryginalne akcesoria, które uzupełnią twoje stylizacje.

Ubierz się, aby się wyróżnić.

Jeśli nie podążasz za trendami, masz większe szanse na to, aby zabłysnąć. Dobrym sposobem na to jest styl vintage i kupowanie ubrań w sklepach typu second-hand. Także nigdy nie popełnisz gafy i będziesz zawsze na czasie, wybierając klasyczny styl. Istnieją też ciekawe sklepy, które łączą unikatowe marki z różnych półek cenowych. Jednym z takich sklepów jest Clobber.pl, który balansuje na granicy casualu, ale także streetwearu

Ubieraj się dla siebie.

Znowu nie wiesz, w co się ubrać? Wybierz ubrania typu basic. Bardzo łatwo jest je ze sobą łączyć w dowolnych kombinacjach. Nie zwracaj uwagi na to, co podoba się innym, bądź sobą i ubieraj się tak, aby czuć się ze sobą dobrze.

Przestrzeganie trendów nie daje szczęścia.

Kiedy kupujesz modne ubranie tylko dlatego, że jest modne, a nie dlatego, że ci się podoba to, czy czujesz się szczęśliwa? Trendy, które nie sprawią, że poczujesz się dobrze z sobą, nigdy Cię nie uszczęśliwią.

Rozważ swój budżet.

Jeżeli czujesz się źle, bo nie możesz sobie pozwolić na jakąś rzecz, to uświadom sobie, że nie tylko ty tak masz. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na ubrania, które wpadły im w oko. Więc jeśli tak się czujesz, zatrzymaj się i spójrz na tę pozytywną stronę. Zawsze możesz ponownie przejrzeć swoją garderobę i odkryć coś na nowo. Spraw, by Twoja kreatywność działała dla ciebie.

Moda zawsze wraca.

Nie wyrzucaj jeansów, które wydaje ci się, że są już niemodne. Pamiętaj, moda zawsze wraca i na pewno jeszcze będziesz mogła je na siebie włożyć.

Moda zmienia się z sezonu na sezon, dlatego pewność siebie i własny styl sprawią, że nigdy nie staniesz się niewolnikiem, ani ofiarą mody. Nie staraj się zaimponować innym. Poczuj się wolna i ubieraj w to, co jest najlepsze dla ciebie.