Jak wybrać dużą torbę do codziennego użytku?

torba

My kobiety bardzo lubimy mieć ze sobą torebkę albo dużą torbę. Po prostu zwykle potrzebujemy pewnego zestawu drobiazgów, bez których nie ruszamy się z domu. W trybie codziennym, gdy udajemy się do pracy, na zakupy czy z dzieckiem do parku najlepiej sprawdza się duża torba mieszcząca format A4. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek na temat tego, jak dobrze dobrać taką torbę.

Gdzie kupić dużą torbę?

Jest co najmniej kilka dobrych miejsc, w których kupić możemy torby i torebki. Zwykle swoje pierwsze kroki kierujemy do dużych sklepów sieciowych, które znajdują się w galeriach handlowych. Oprócz tego warto odwiedzać małe sklepiki, które zajmują się sprzedażą tylko i wyłącznie torebek. Taką dużą torbę można też zamówić w sklepie internetowym. Należy jednak wybierać tylko takie miejsca, gdzie bez problemu możemy zwrócić torbę, gdyby nie spełniła naszych oczekiwań.

Wygląd torby codziennej

Torby codzienne mogą być wykonane ze skóry naturalnej, ze skóry ekologicznej, z zamszu albo ze sztucznej tkaniny na przykład pikowanej. Najlepsze są oczywiście torby ze skóry naturalnej, jednak przy ich zakupie trzeba liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Zdecydowanie najwięcej pań decyduje się kupować torby ze skóry ekologicznej. Jeśli chodzi o kolory to panuje tutaj pełna dowolność i dawno już minęły czasy, kiedy wybierane były głównie torby czarne. Latem można nosić torby w żywych i jaskrawych kolorach, natomiast na inne miesiące można wybrać torbę w stonowanym kolorze, takim jak szary, granat, grafit czy beż.

Jak wiadomo, moda i uroda idą ze sobą w parze. Odwiedź www.dylemat.pl i sprawdź nowinki ze świata mody, zdrowia i urody.

Na co zwracać uwagę przy zakupie dużej torby?

Codzienna torba powinna być duża, nie tylko z nazwy. Zwykle potrzebujemy w niej nosić naprawdę sporą ilość rzeczy, w tym również teczki w formacie A4. Należy więc zwrócić uwagę na to, czy główne wejście do torby jest faktycznie duże. Osoby, które chcą nosić sporą ilość drobiazgów powinny raczej zrezygnować z torby, która ma w połowie przegrodę. Aby torba była dla nas jak najbardziej wygodna, powinna mieć od strony wewnętrznej kieszeń na zamek, z której będziemy mogli na przykład szybko wyjąć portfel bez konieczności otwierania całej torby. Z kolei w środku na pewno powinna być co najmniej jedna pojemna kieszeń na telefon oraz co najmniej jedna zamykana na zamek na ważne dokumenty.

Duże torby występują zwykle w dwóch wariantach: mają pojedyncze ramie albo dwie szelki. To drugie rozwiązanie zwykle jest mniej wygodne, bo w momencie gdy torba jest lekka i chcemy ją nosić na ramieniu, to jedna szelka spada. Należy zwrócić uwagę też na to, czy ramię torby jest regulowane i będąc w sklepie taką torbę należy przymierzyć. Należy się też przyjrzeć temu, jak mocowane są szelki, bo dzięki temu będziemy wiedzieć czy torba wytrzyma długo, w sytuacji gdybyśmy nosiły w niej często ciężkie rzeczy. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, czy sama torba gdy jest całkiem pusta, nie jest zbyt ciężka. Są osoby, które lubią też nosić torbę na długim ramieniu, dlatego warto wybierać takie modele, które posiadają możliwość dopięcia dodatkowego paska.

Ponadto należy przyjrzeć się temu, czy wszystkie zamki błyskawiczne dobrze działają. Ładne wykończenie torby od wewnątrz również ma znaczenie, bo dzięki temu korzystanie z niej jest dużo przyjemniejsze. Cena również będzie pewnym wyznacznikiem jakości torby, jednak jeśli widzimy, że dany egzemplarz spełnia większość naszych wymagań, to warto zapłacić za taką torbę nawet nieco wyższą cenę.