Co ubrać idąc do kasyna?

Ubiór do kasyna. To kwestia która zaprząta głowę nieraz na długo przed wizytą. Wyjście do przybytku hazardu można potraktować różnie. Dla jednych będzie to czysta rozrywka pozwalająca zdobyć dodatkowe pieniądze, dla innych okazja na zastrzyk adrenaliny a dla innych sposób życia.

Wyruszając do kasyna

Kasyna stacjonarne, podobnie jak inne publiczne miejsca typu kina, muzea czy teatry, wymagają dostosowania się do wymagań odnośnie stroju. Rzecz jasna inaczej będą one wyglądać w przypadku gry na automatach a inaczej przy stole do pokera bądź np ruletki. W tym pierwszym przypadku, w ogólnodostępnych dla każdego sekcji z automatami nie jest on tak stricte narzucony i oficjalny.

Jednak gra w pokera, czy przy kole ruletki wymaga już określonego dress codu gości i jest to najczęściej wyraźnie i jednoznacznie określone na wejściu. Oczywiście najbardziej renomowane kasyna na świecie mają te wymogi dużo bardziej wyśrubowane od tych niższej rangi, niemniej w obu przypadkach ubiór w takich miejscach należy odpowiednio wcześniej przygotować.

Elegancko i wizytowo

W sali z automatami często wymogi ubioru nie są aż tak bardzo rygorystyczne. W przypadku jednak sali do gier karcianych przeznaczonej dla bardziej zamożnych klientów VIP reżim w tej kwestii jest jednak ścisły i wymaga się od gości pełnego dostosowania. U panów więc w takich miejscach obowiązkowy jest garnitur lub smoking oraz koszula z krawatem bądź muszką, co zależy już stricte od wewnętrznych przepisów konkretnego kasyna. Ważny jest też wygląd obuwia. Nie może być ono byle jakie ani nawet przyzwoite. Musi być idealne i świetnie komponować się z całością ubioru.

Nie inaczej jest w przypadku pań, które także muszą w takim miejscu się pięknie prezentować. Dopuszczalne rodzaje kobiecych wizytowych ubrań, które są dopuszczalne w renomowanych prestiżowych kasynach są nieco szersze niż w przypadku mężczyzn niemniej w każdym przypadku stylizacja musi być elegancka. Nie mogą to być więc rzeczy tylko nowe i wyjęte pierwszy raz z szafy, muszą mieć najczęściej stricte określony fason. Stylizacja wyjściowa dla kobiet oznacza najczęściej elegancką sukienkę wizytową lub wieczorową, przy czym jej długość nie jest już tak stricte regulowana.

W przypadku sukienki biznesowej ładnie będzie wyglądać połączenie z żakietem. Z kolei luźniejszą wieczorową suknię panie mogą założyć samą, z eleganckim szalem lub krótkim żakiecikiem, to już zależy od indywidualnego gustu oraz upodobań. Alternatywą dla sukienki może być garsonka, w skład której wejdą spódnica i żakiet a pod nim elegancka bluzka. Równie dobrze może to być jednak elegancki kombinezon, który zyskuje wśród kobiet coraz bardziej na popularności. Całość kobiecej stylizacji wizytowej oczywiście nie może się obejść bez eleganckiej torebki pasującej do stroju oraz odpowiednich butów. Tutaj zależnie od reszty stroju najodpowiedniejsze będą szpilki lub też wyjściowe sandały na obcasie.

W dobie kasyn on-line

W dzisiejszych czasach chcąc zagrać w kasynie nie musimy jednak wychodzić nawet z domu. Wszystko dzięki kasynom działającym on-line. Poza tą oczywistością jest jeszcze jedna rzecz odróżniająca grę wirtualną od tej w realu, a mianowicie ubiór. Otóż wizyta w kasynie wirtualnym daje pełny luksus i swobodę w tym zakresie.

Można więc emocjonować się grą jak w kasynie wygodnie siedząc w fotelu w szlafroku bądź we własnym łóżku, opalając się na leżaku przy basenie bądź we własnym ogrodzie. Gramy w dowolną grę a jednocześnie relaksujemy się w ulubiony sposób łącząc przyjemne z pożytecznym. Wszystko to w wygodnym luźnym domowym ubraniu, takim jak nam odpowiada. Nikt też nie wymaga tego, aby przy pokerowym stole lub grając w ruletkę mieć na sobie oficjalny niewygodny wizytowy strój.