Letnie ubrania dla dzieci – jaki materiał?

Najważniejszą „składową” ubrań dla dzieci jest bez wątpienia ich materiał. Odpowie on za ich jakość, czyli głównie trwałość, ale też i wygodę oraz to, czy łatwo można będzie je prać bądź oczyszczać z drobnych zabrudzeń i plam. Letnie ubrania dla dzieci muszą dodatkowo spełniać jeszcze jedną funkcję – powinny być na tyle przewiewne, aby ciało swobodnie w nich oddychało i nadmiernie się nie pociło. Jak zatem wybrać coś porządnego na okres wakacyjny? Z czego powinny być wykonane dobre letnie ubranka dla maluchów?

Największy błąd, który niestety wciąż jest popełniany przez wielu rodziców, polega na kupowaniu ubrań wykonywanych ze sztucznych materiałów. A syntetyk nigdy nie będzie tak dobry dla dziecięcego ciała jak natura. Przeważa nad nią wyłącznie swoją ceną, która to właśnie kieruje rodziców w stronę tych syntetycznych ubranek. Są one niestety znacznie tańsze. T-shirty wykonywane z kiepskich materiałów mogą kosztować zaledwie dziesięć złotych, podczas gdy te zrobione ze stu procentowej bawełny będą już przynajmniej trzy razy droższe. Mimo wszystko lepiej zdecydować się na te bardziej jakościowe ubranka dla dzieci. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że noszenie odzieży wykonanej z syntetycznych gatunków tworzyw ma negatywny wpływ na zdrowie. Te skutki uboczne są szczególnie widoczne właśnie w okresie letnim. Gdy słońce zaczyna mocniej dogrzewać, skóra automatycznie intensywniej się poci, a ubranie ma za zadanie odprowadzać z niej ten nadmiar wilgoci i pozostawiać ją względnie suchą. „Plastikowe” ubranka raczej sobie z tym zadaniem nie poradzą. W okresie letnim warto więc inwestować w lepszą jakościowo odzież.

Dobra letnia odzież dla dzieci może być wykonana m.in. z czystej bawełny, jedwabiu czy chociażby lnu. Niewielki dodatek włókien sztucznych jest do zaakceptowania, o ile ich ilość nie przekroczy w produkcie kilku procent. A im bardziej naturalne będzie ubranko, tym oczywiście lepiej. Warto też sprawdzić gramaturę materiału, bo im jest ona wyższa, tym większa szansa na to, że dany ciuch posłuży dziecku przez bardzo długi czas.