Użytkowe i estetyczne zalety asortymentu tekstyliów dla niemowląt i dzieci

Maluchom należy zapewnić komfort i wygodę nawet wtedy, gdy odpoczywają w sypialni, po kąpieli i podczas beztroskiej zabawy. Miękkie prześcieradła, pluszowe poduszki, kolorowe ręczniki lub szlafroki w kształcie zwierzątek mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi niemowląt i małych dzieci.

Tekstylia dla niemowląt i dzieci – podstawowe informacje

Oprócz pościeli, takiej jak prześcieradła i poszewki, łóżeczko i ochraniacz na łóżeczko to jedne z niezbędnych akcesoriów w pokoju dziecinnym. Ochraniacz do łóżeczka jest zazwyczaj wykonany z tkaniny i ma za zadanie chronić dziecko, które mogłyby powstać na skutek uderzenia w twarde elementy łóżeczka.

Z kolei śpiworek do spania dla dzieci jest używany zamiast prześcieradła i kocyka i sprawia, że dziecko czuje się tak samo chronione jak w brzuchu matki. W zależności od materiału, z którego jest wykonany śpiworek dla niemowlaka może być letni lub zimowy, bawełniany z lekkim wypełnieniem lub podobny do puchu na chłodniejsze dni.
Na rynku można znaleźć całą gamę tego typu produktów, od śpiworków dziecięcych w kształcie zwierzątek po bardziej podstawowe modele. Śpiworek do spania dla dziecka pełni również funkcję utrzymywania stałej temperatury, zapobiegając odkrywaniu się dziecka lub zaplątaniu się między prześcieradłami.

Aby stworzyć magiczną atmosferę, bardzo przydatna może być zasłona do łóżeczka lub kołyski, którą można przymocować do sufitu, opuszczając lekko na kołyskę i częściowo ją owijając, aby maluch poczuł się jak w bezpiecznym gniazdku. Starsze dzieci uwielbiają wymyślać historie w baldachimie do łóżeczka, który wyznacza granice ich świata, pomagając im zasnąć i śnić.

Natomiast zasłona do pokoju dziecka pełni dwie bardzo praktyczne funkcje, izoluje pomieszczenie od przeciągów i zapobiega przepuszczaniu światła, ale przede wszystkim jest niezbędnym dodatkiem dekoracyjnym. Samodzielnie tworzy szczególną atmosferę, nadaje styl, łagodząc lub uwydatniając odcienie kolorów. W zależności od potrzeb można wybrać lekką zasłonę dziecięcą, która zapewni prywatność w pokoju lub grubą tkaninę z ciepłymi, zaciemniającymi materiałami, jeśli okiennice przepuszczają światło.

Więcej niezbędnego asortymenty dla niemowląt i dzieci

Na rynku można nabyć modele zasłon do pokoju dziecięcego, które są bardzo łatwe w montażu i oferują metody mocowania dostosowane do karniszy. Tak szeroki asortyment zadowoli wszystkie dzieci i wszystkich rodziców, nawet tych najbardziej wymagających.

A może to spodoba się Twojemu dziecku?

Ponieważ zasłona dziecięca jest istotnym elementem dekoracyjnym, ważne jest, aby najmłodsi mogli w niej odnaleźć swój wszechświat i ulubionych bohaterów. Niezależnie od tego, czy szukamy zasłony dziecięcej dla dziewczynki, czy dla chłopca, będziemy mieć mnóstwo możliwości wyboru. Dla najmłodszych dostępne są zasłony z motywem Miki, aut, krasnali lub Królowej Śniegu.

Dla starszych dzieci, które bardziej koncentrują się na poważniejszej tematyce, można znaleźć zasłony do pokoju dziecka, na których przedstawiono piosenkarzy lub wybitnych sportowców.
W ofertach producentów można znaleźć zasłony dziecięce, gdzie wyjątkowo starannie dobrano style i wysokiej jakości materiały. Jeśli chodzi o kolory, projektanci proponują szeroką gamę, od najjaśniejszych do najdelikatniejszych, można więc postawić na prostotę, wybierając prostą zasłonę z woalu bawełnianego. Zasłona do pokoju dziecka może stać się totemem lub gigantycznym plakatem ulubionych bohaterów dziecka, tworząc wyjątkowe i magiczne miejsce.

W tematyce wychowania niemowląt i dzieci, zapraszamy do lektury wpisu: Jak wychować dziecko będąc samotną matką?.

Podsumowanie wpisu o tekstyliach dla niemowląt i dzieci

Z kolei firanki do pokoju dziecka doskonale nadają się do nieco ciemniejszych pokoi dziecięcych. Dodają one koloru i odświeżają atmosferę, czyniąc ją bardziej harmonijną i przyjemną. Ponadto delikatne tkaniny naturalne nie powodują alergii, co sprawia, że są odpowiednim wyborem na firanki do pokoju dziecięcego.

Dobrym rozwiązaniem jest połączenie zasłon z firankami dziecięcymi z siatki. Jest to szczególnie przydatne w jasnych pomieszczeniach. W ten sposób można kontrolować dopływ światła do pomieszczenia.