Nadchodzi lato, a więc jaki strój kąpielowy kupić?

Coraz bliżej zbliża się lato a razem z nim częste wychodzenie na plaże lub opalanie w ogrodzie.Kobiety co roku mają problem z doborem stroju kąpielowego, ponieważ co roku wychodzą różnorodne modele i każda z nas by
chciała zaprezentować się w nowym fasonie. Każda z nas lubi dobrze wyglądać.
Strój kąpielowy to taka część garderoby, której kobiety zbytnio nie lubią a zwłaszcza gdy nie umiemy go odpowiednio dopasować do siebie.

Jaki strój kąpielowy wybrać ?

Na początek każda z nas kobiet powinna znać swoje proporcje ciała i nazwać swoją sylwetkę odpowiednio.
Jest pięć typów sylwetki:

  1. klepsydra,
  2. gruszka,
  3. jabłko
  4. kolumna,
  5. odwrócony trójkąt.

Klepsydra

To jest typ sylwetki uznawany za doskonałą. Biodra i ramiona w tej samej szerokości a talia wąska. Na taką kobietę pasują  wszystkie ubrania, więc z doborem kostiumu kąpielowego również nie będzie problemu. Obydwa rodzaje kostiumu będzie pasował zarówno jednoczęściowy jak i dwuczęściowy.

Gruszka

To sylwetka o wąskich ramionach i niewielkimi piersiami oraz ma szerokie biodra i wydatne pośladki. Tu również będzie pasował kostium jednoczęściowy jak i dwuczęściowy – warto dodać, że portal www.platine.pl uznał oba stroje najbardziej uniwersalnymi. W obu wersjach najlepiej by wyeksponować mały biust, biustonosz powinien być typu bardotka, strój inspirowany latami 50 tymi.

Jabłko

Sylwetka typu koło ( krągłości), brzuch wystający i piersi duże. Odpowiedni dobór kostiumu zamaskuje wszystko, wystarczy odpowiednio dobrać kostium kąpielowy. Tutaj idealnie sprawdzi się stój z wysokim stanem i biustonosz na szerokich ramiączkach dobrze podtrzymujący biust lub można zamiast biustonosza wykorzystać top.

Kolumna

To sylwetka zwana chłopięcą. Podobna do klepsydry ramiona i biodra o tej samej szerokości ale za to duże wcięcie w tali. Sprawdzi się przy tej figurze kostium jednoczęściowy typu monokini. Natomiast strój dwuczęściowy powinien mieć biustonosz push-up a majteczki wiązane po bokach.

Odwrócony trójkąt

Sylwetka zwaną marchewką. Biodra wąski a ramiona szerokie. Biust większy. Tutaj trzeba zwęzić górną część ciała i sprawdzi się biustonosz w kształcie trójkąta wiązany na szyi. Także dobrze będzie wyglądał na takiej sylwetce kostium jednoczęściowy również wiązany na szyi.

Przy wyborze idealnego kostiumu na plaże pamiętaj o doborze idealnego materiału. Materiał, z którego wykonany powinien być kostium to szybkoschnący oraz odporny na promienie słoneczne. Dobrze wykonany kostium z dobrego materiały nigdy się nie zmechaci i do tego sprawdzi poliestr z dodatkiem elastanu.