Kiedy warto nosić sukienki, a kiedy wybierać spódnice?

Zarówno sukienki, jak i spódnice, to doskonały wybór na przeróżne okazje. Lubimy je nosić, ponieważ występują w tak wielu wariantach, że bez problemu znajdziemy modele dopasowane do naszej sylwetki – nawet wtedy, gdy jest ona niestandardowa. Jeżeli dodatkowo zwracam uwagę na składy ubrań, to doskonale wiemy, które materiały wybierać, aby nasze elementy ubioru były wygodne i przewiewne. Ale kiedy lepiej jest postawić na sukienki, a kiedy na spódnice?

Jak wybierać odpowiednie elementy garderoby?

Jeżeli chodzi o noszone przez nas elementy garderoby, to bardzo ważne, aby zacząć od stworzenia tak zwanej szafy kapsułowej. Zaleca to wielu stylistów, którzy uczą swoich klientów tworzenia modnych looków. W ten sposób bez problemu będziemy mogli wskazać te ubrania, które uznać można za bazowe i z łatwością połączymy je z innymi, nieco bardziej ekstrawaganckimi elementami naszej garderoby.

Co więcej, istotna jest także jakość. Najlepiej sięgać po bawełnę, wiskozę, sztuczny jedwab, wełnę czy len. Unikamy głównie poliestru i podobnych mu materiałów, które nie zapewniają odpowiedniej wentylacji, a to prowadzi do nadmiernego pocenia i dyskomfortu.

Kiedy warto wybierać w stylizacjach sukienki?

Jeżeli lubimy nosić sukienki, to tak naprawdę będą one odpowiednie na przeróżne okazje. Wiele zależy od tego, jaki model ubrania wybierzemy. Na sklepowych półkach znajdziemy zarówno eleganckie warianty, jak i te sportowe.

Sukienki warto zabierać na wakacje, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca w walizce. W ten sposób, zamiast ubierać dwa różne elementy ubioru, możemy założyć tylko jeden i ewentualnie zestawić go z odzieniem wierzchnim. Sukienki mogą być jednokolorowe, wzorzyste, długie czy krótkie. Mogą mieć krótki bądź długi rękaw. Zawsze starajmy się dobierać modele według naszych osobistych preferencji, a także dopasowywać je do naszej sylwetki. Trudno jest czuć się komfortowo w ubraniu, które krępuje nasze ruchy lub jest zbyt luźne.

Kiedy lepiej jest nosić spódnice?

Trudno jest określić, w jakich sytuacjach lepiej jest postawić na spódnice. Tak naprawdę jest to sprawa indywidualna i zależne jest to jedynie od nas. Także i spódnice mogą występować w eleganckich bądź sportowych wariantach.

Tutaj mamy jednak większe możliwości, jeżeli chodzi o tworzenie dużej ilości stylizacji. Spódnica to jedynie dół stroju, który należy jeszcze uzupełnić o górę. A jak robić to poprawnie? Warto inspirować się lookami prezentowanymi na wybiegach mody, ale można też posłuchać siebie i swoich potrzeb. Najbardziej uniwersalnym modelem jest klasyczna spódnica szyta na kształt litery A. Będzie wyglądała dobrze zarówno z T-shirtami, cop topami, bluzkami na ramiączkach, koszulami czy bluzami. Wiele zależy od tego, czy stylizacja ma mieć charakter elegancki, czy może też będzie zestawieniem ubrań idealnym na zakupy w mieście czy spotkanie ze znajomymi.

Spódnice mogą mieć różne długości, ale warto pamiętać, że w niektórych sytuacjach nie warto nosić tych, które nie sięgają kolan. Nasze stylizacje należy dobierać w zależności od charakteru spotkania czy uroczystości.