Jak ubrać naszego psa na spacer?

Ubrania dla psów pozwalają ochronić zwierzaka przed chłodem lub zabezpieczyć jego sierść przed deszczem. Jest to ważne szczególnie w przypadku ras, które nie są przystosowane do życia w naszym klimacie. Jak ubrać czworonoga na spacer, aby zapewnić mu komfort i o czym jeszcze pamiętać wychodząc na przechadzkę z pupilem?

Czy pies potrzebuje ubranka?

Psia sierść zazwyczaj składa się z okrywy włosowej oraz pełniącego funkcję termoizolacyjną podszerstka. To właśnie dzięki niemu zwierzak nie marznie zimą, zaś latem chroni on jego organizm przed przegrzaniem. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że niektóre psy nie mają podszerstka, są całkowicie pozbawione sierści albo mają włosy. W ich przypadku ubranko skutecznie ochroni przed zimnem w mroźne dni i jest niezbędne, aby zapewnić zwierzakowi komfort podczas spaceru. Takiej ochrony potrzebują zazwyczaj psy małych ras, a także szczeniaki oraz zwierzęta zmagające się z chorobami. Kombinezony przeciwdeszczowe z kolei znacznie ułatwią doprowadzenie sierści pupila do porządku po przechadzce w deszczu.

W co ubrać psa na spacer?

W sklepach z artykułami dla zwierząt bez problemu znajdziemy urocze ubranka dla psów. Tego typu akcesoria sprawdzają się na zimne i deszczowe dni, przy czym nie wszystkie zwierzęta ich potrzebują – takie rasy jak husky, alaskan malamut czy labrador doskonale poradzą sobie bez dodatkowych gadżetów. Wybierając ubranko zwróćmy uwagę czy zwierzakowi jest w nim wygodnie i czy po jego włożeniu możliwe jest przypięcie smyczy do obroży lub szelek. Pamiętajmy też, że tego typu akcesoria mają pełnić konkretną funkcję, a więc ogrzewać psiaka w zimne dni. Latem, kiedy temperatury są wysokie, zakładanie sukienek, bluz czy sweterków psu może spowodować u niego dyskomfort, dlatego lepiej z nich zrezygnować.

Inne akcesoria przydatne na spacerze

Smycz, obroża lub szelki oraz worki na psie odchody to podstawowe akcesoria, jakie powinniśmy zabierać ze sobą wyprowadzając czworonoga. Oprócz ubranek w przypadku niektórych ras niezbędne mogą też okazać się specjalne buty dla psów, które zimą zabezpieczą łapki zwierzęcia przed chłodem oraz solą drogową, latem zaś uchronią przed poparzeniami podczas przechadzki na rozgrzanym asfalcie. Ich używanie zależne jest więc od miejsca, w jakim spacerujemy z pupilem – jeśli wyprowadzamy psa do parku, lasu czy na łąkę, najprawdopodobniej będą niepotrzebne. Aby zapewnić mu ochronę również przed pasożytami zewnętrznymi, przyda się obroża Foresto działająca przez kilka miesięcy. Zwalcza nie tylko pchły, ale również kleszcze przenoszące groźne dla zwierząt i ludzi choroby. Pamiętajmy też, że spacer z psem to świetna okazja do aktywności na świeżym powietrzu, dobrze więc ze sobą zabrać zabawki i inne gadżety, które ten czas urozmaicą. Tego typu produkty i znacznie więcej oferuje Internetowy Sklep Zoologiczny Zoopers, jeśli więc szukasz akcesoriów lub karmy dla swojego pupila, koniecznie sprawdź ofertę!