Co zrobić z niepotrzebnymi ubrankami dziecięcymi?

Rodzice – a zwłaszcza mamy – uwielbiają kupować ubrania dla dzieci. Sklepy nie pozostają zresztą obojętne na ich wymagania i pragnienia, przygotowując coraz to bardziej niesamowite i coraz to ciekawsze kolekcje dziecięcych wyrobów. Teraz taka odzież przypomina raczej produkty dla dorosłych, gdyż potrafi być wykonywana z najdroższych materiałów i pokrywana rozmaitymi detalami bądź aplikacjami. Aż żal potem pozbywać się tych małych dzieł sztuki, jednakże od czasu do czasu trzeba to uczynić. Ubranka, które są już dziecku totalnie niepotrzebne, należy więc albo wyrzucić, albo komuś oddać.

Czas przeprowadzić małą i szybką selekcję. Po wyciągnięciu wszystkich niepotrzebnych (np. zbyt ciasnych) ubrań z szafy, od razu można zacząć dzielić je na dwie grupki, z których pierwszą stworzą ubrania zniszczone, a drugą te, które są jeszcze we w miarę dobrym stanie. Jeżeli ciuch ma jakiekolwiek dziurki, plamy, których nie da się zetrzeć bądź wyraźne rozciągnięcia materiału, od razu najlepiej się go pozbyć. Zniszczone ubranka dla dzieci nie nadają się do noszenia. Żaden maluch nie chciałby ich założyć. Takiej odzieży nie należy nawet nikomu oddawać. Ona po prostu nie nadaje się już do użytku, więc powinna trafić prosto do kosza.

Jeżeli jednak ta odzież dla dzieci, której maluch nie chce już nosić, jest w całkiem dobrym stanie, należałoby jakoś jeszcze ją zużytkować. Rodzice, którzy planują w przyszłości znów powiększyć swoją rodzinę, najlepsze ubranka powinni wyprać, wysuszyć, wyprasować i odłożyć do dużych worków, które mogą potem przechować na strychu bądź w piwnicy. W końcu ceny ubrań będą tylko wzrastać, więc warto te lepsze rzeczy zostawić sobie na później. Jeżeli natomiast nie planuje się mieć już więcej dzieci, takie zbędne ubranka dla dzieci wypadałoby po prostu sprzedać. Można je też oddać za darmo do domu dziecka lub domu samotnej matki. Jest mnóstwo osób na świecie, którym takie ubranka na pewno się przydadzą i które będą z nich niesamowicie zadowolone.