Co zrobić z używanymi ubraniami?

Drugim najbardziej zanieczyszczającym środowisko przemysłem na naszej planecie jest przemysł włókienniczy. Barwniki używane do barwienia tkanin stanowią 20% substancji toksycznych odprowadzanych do wody. Jeśli chcesz pomóc w dbaniu o planetę, nie wyrzucaj ubrań, których już nie nosisz. Powiemy ci, co z nim zrobić.

W dzisiejszych czasach istnieje większa świadomość znaczenia recyklingu odzieży. To jednak nie wystarcza. W Europie co roku wyrzuca się 6 milionów ton ubrań. Te ubrania trafiają na miejskie wysypiska śmieci. Z drugiej strony, ubrania, których już nie nosisz i chcesz wyrzucić, mogą być użyte do produkcji nowych ubrań. W ten sposób unikamy dalszych szkód dla środowiska. Ważne jest, aby wzbudzać świadomość i zacząć dbać o ekosystem.

W dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów na recykling odzieży. Są to metody, które są w Twoim zasięgu i są bardzo łatwe w użyciu. Zobaczmy, w jaki sposób możesz poddać swoje ubrania recyklingowi.

Wrzucaj ubrania do pojemników na odzież

Zanieś ubrania, których nie chcesz już nosić do pojemników na odzież. W ten sposób zadbasz o środowisko naturalne. Będziesz również pomagać ludziom, którzy potrzebują ubrań w dobrym stanie, ale nie mają pieniędzy. Do tych pojemników należy wrzucać ubrania w dobrym stanie.

Zaoferuj swoje ubrania przyjaciołom i rodzinie

Zaoferuj ubrania, których już nie używasz przyjaciołom i rodzinie, na pewno znają kogoś, kto ich potrzebuje.

Odsprzedaj ubrania w internecie

Sprzedaż używanych ubrań w internecie staje się coraz bardziej modna w dzisiejszych czasach. Sprawdź, jak skutecznie sprzedawać na Vined – popularnej stronie internetowej z używaną odzieżą. Może to, co dla ciebie jest stare, dla kogoś innego jest idealne. Jeśli masz dużo ubrań, których nie chcesz już nosić, sprzedaż ich może być świetnym pomysłem. Możesz też wymienić się ubraniami, które ci się nie podobają, na używane, które bardziej ci się podobają.

Przekaż darowiznę

Istnieją instytucje, które zbierają ubrania dla potrzebujących, możesz zanieść swoje ubrania do jednej z nich. Możesz również oddać ubrania do szpitali, lub przekazać je osobom, które mogą ich potrzebować.

Wymień swoje ubrania na kupony w sklepach

Niektóre sklepy wymieniają Twoje ubrania na kupony rabatowe. Te ubrania są wykorzystywane do produkcji nowych ubrań, aby pomóc środowisku. Np. H&M miał program zbierania używanych ubrań na bony.

Przeprojektuj swoje ubrania

Dzięki temu pomysłowi dbasz o środowisko, a także wykorzystujesz całą swoją kreatywność. Jeśli zdecydujesz się na przeprojektowanie tych ubrań, których już nie nosisz, zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mieć unikatowe ubrania. Nie musisz dużo inwestować, nie musisz też wykonywać trudnej pracy. Dzięki koronkom, wyciętym rękawom, lub nadrukom uzyskasz nowy i odświeżony wygląd.